Podsumowanie 2016 roku!

Podsumowanie roku 2016:
– Wygrana projektu „Raj w Dolinie Racławki” w Budżecie obywatelskim woj. Małopolskiego – Cały projekt ściąga 100 tys zł na szereg udogodnień dla turystów. wzdłuż potoku płynącego przez Racławice, Dubie i Radwanowice (3 gminy). Wybudowane zostaną nowe kładki, zamontowane będą nowe ławki i stoliki, oraz częściowo ustabilizowane, a przede wszystkim oczyszczone zostaną cieki melioracyjne, brzegi rzeki oraz jej koryto.

Czytaj więcej

Czas na Młodych ludzi

22.04 w piątek odbyło się Walne zebranie Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Krzeszowicach. Dużym moim osobistym sukcesem  jest fakt, że po raz kolejny udało mi się jednogłośnie zdobyć zaufanie wszystkich członków i zostać ponownie wybrany Przewodniczącym struktur w Krzeszowicach. Przed nami mnóstwo pracy, ale wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się wszystko poukładać. Korzystając z okazji chciałbym przedstawić jakie coroczne akcje organizuje SMD:

Czytaj więcej

Czas na Młodych ludzi
Czas na pomoc innym i bycie ponad podziałami…

Czas na pomoc innym i bycie ponad podziałami…

Nie potrafię tego zrozumieć, dlatego zadam kilka retorycznych pytań.  Czy sens ma wzajemne opluwanie i wytykanie sobie błędów przez różne partie polityczne? Czy sens ma  buntowanie zwykłych obywateli i nastawianie ich wrogo względem siebie tylko z powodu różnic poglądów? I w końcu czy sens ma udawanie wartości, aby dostać się do władzy, a następnie być zwykłym materialistą i egoistą?

Czytaj więcej

Akademia Bramkarska Krzeszowice

Od jakiegoś czasu razem z kilkoma osobami tworzymy projekt profesjonalnych treningów bramkarskich. Jako koordynator chciałbym przedstawić Wam wszystkie niezbędne informacje do poznania rzeczy które razem tworzymy

Czytaj więcej

Akademia Bramkarska Krzeszowice
Młodzieżowa Rada Miejska w Krzeszowicach

Młodzieżowa Rada Miejska w Krzeszowicach

W ubiegłym roku do urzędu w Krzeszowicach został złożony projekt Młodzieżowej Rady Miejskiej przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Dziś wiemy, ze prawdopodobnie pierwsza kadencja ruszy w tym roku. Jest to pierwszy krok dla zmian dotyczących Młodzieży w Naszej Gminie.

Czytaj więcej

Rozbudowa PKP Krzeszowice

Dla wielu osób to niesamowita chwila, bowiem każdy uczeń, student czy zwykły pasażer pociągu na trasie Krzeszowice- Kraków, słyszał już od dawna o przebudowie lini kolejowej. Pamiętam, jak sam jako uczeń liceum wracając ze szkoły rozmawiałem w żartach o tej inwestycji z rówieśnikami. Jednak według najnowszych informacji doczekaliśmy się, PKP PLK podpisały umowę z hiszpańskim konsorcjum na modernizację linii kolejowej odcinka Krzeszowice – Mydlniki. Pierwsze prace modernizacyjne mają być już w lutym.

Czytaj więcej

Rozbudowa PKP Krzeszowice
71 rocznica wyzwolenia Auschwitz

71 rocznica wyzwolenia Auschwitz

Dziś dokładnie 71 lat temu, żołnierze Armii Czerwonej otworzyli bramy niemieckiego obozu Auschwitz. W chwili ich wkroczenia za drutami przebywało ponad 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów. Do momentu wyzwolenia, Niemcy zamordowali ponad milion osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów i radzieckich jeńców wojennych. Warto o tym wspominać zwłaszcza dziś w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Brudna Gmina

Mało osób zdaje sobie sprawę z powagi problemu dzikich wysypisk w Naszej Gminie, których mamy już aż 76 (dane o ilości i miejscu podaje portal brudnagmina.pl). Wydaje mi się, że nie jest to problem, którego rozwiązanie jest kosztowne, a raczej wymaga odrobiny chęci i kreatywności.

Czytaj więcej

Brudna Gmina

Dotacje sportowe dla klubów z Krzeszowic

Mamy już podział funduszy na kluby sportowe w Gminie Krzeszowice, nie widziałem wszystkich wniosków, ale tak na prawdę podział dotacji co roku wygląda tak samo. Ciężko mi stwierdzić na jakiej podstawie władzę przyznają nagrody. Dotacja powinna być wydana na drużyny młodzieżowe, jednakże najwięcej dostają  kluby z zapleczem drużyn seniorskich.

Czytaj więcej

Bądź świadomy

Warto nie tylko wspierać, ale także aktywnie promować ideę w social media zwiększając świadomość społeczeństwa na temat dawstwa organów. Nie zabierzemy ich do nieba.

Czytaj więcej

Bądź świadomy