Czas na Młodych ludzi

22.04 w piątek odbyło się Walne zebranie Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Krzeszowicach. Dużym moim osobistym sukcesem  jest fakt, że po raz kolejny udało mi się jednogłośnie zdobyć zaufanie wszystkich członków i zostać ponownie wybrany Przewodniczącym struktur w Krzeszowicach. Przed nami mnóstwo pracy, ale wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się wszystko poukładać. Korzystając z okazji chciałbym przedstawić jakie coroczne akcje organizuje SMD:

 • „Święto Flagi”
 • Dzień Bezpiecznego Kierowcy
 • „Sprzątanie Zalewu Dobczyckiego”
 • Kup mnie dla idei” – wspomagamy WOŚP
 • „13 XII Pamiętamy”
 • „Pierwsze wolne wybory w Polsce” 

Oczywiście nasze Stowarzyszenie jest otwarte na każdy pomysł, dlatego oprócz akcji społecznych organizujemy wiele akcji charytatywnych. Większość z Państwa myśli pewnie, że budujemy swoje kariery polityczne, być może niektóre osoby tak, ale jako członek widzę mnóstwo osób, które podchodzą do pracy w SMD z wielkim ideami. Jako lider Stowarzyszenia mogę przede wszystkim powiedzieć za siebie, ale myślę, że także za wszystkich członków z Krzeszowic, zatem od zawsze chciałem pomagać ludziom i ten cel stawiam ponad własne dobro. Jest to mój priorytet, jednakże poprzez ciągłe treningi, samorealizację, łączenie sportu oraz nauki brakowało mi czasu na zrobienie czegoś, co w pełni pomoże mi być szczęśliwym. Od zawsze uważałem, że „Człowiek jest warty tyle, ile może dać drugiemu”. Postanowiłem to zmienić dla siebie, aby móc wreszcie być szczęśliwym, mając jakiekolwiek możliwości pomocy bliźnim dlatego wstąpiłem do SMD, a także wystartowałem w wyborach do Rady Miejskiej i właśnie w taki sposób podchodzi do działalności Stowarzyszenia większość członków. Państwo często zarzucacie Nam, że jesteśmy organizacją polityczną i macie Państwo po części racje, ale także jesteśmy NGO, dodatkowo dodam, że nic złego nie widzę w budowaniu swoich karier politycznych, a nawet uważam to za pozytywny aspekt, ponieważ im wyżej jest ktoś w polityce tym większe ma możliwości zmian i pomocy innym nie zależnie od swoich poglądów.

Zachęcam Wszystkie osoby, które chcą zmienić coś w Naszej Gminie na lepsze do współpracy.

Głównymi celami, którymi chciałbym aby Stowarzyszenie Młodzi Demokraci z Krzeszowic się zajęło w najbliższym czasie to:

 • Pomoc przy powstawaniu zainicjowanej przez nas Młodzieżowej Rady Miejskiej.
 • Budżet Obywatelski (Na Walnym zebraniu na ręce Burmistrza Gminy Krzeszowice Pana Wacława Gregorczyka złożyliśmy pismo z prośba o utworzenie BO w Krzeszowicach. Już dziś mamy wiele pomysłów w jaki sposób wykorzystać pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego na projekty w Naszej Gminie.)

Po ukonstytuowaniu zarządu Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Krzeszowicach, pragnę pogratulować osobom które zostały docenione w naszej organizacji:

 • Bartosz Nowak (Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia)
 • Karolina Kupiec (Skarbnik Stowarzyszenia)
 • Lidia Waśnik (Sekretarz Stowarzyszenia)

Dla osób, które są zainteresowane współpracą lub chciałyby się dowiedzieć więcej o nas i naszych działaniach ogólnopolskich, a także poznać historie SMD zapraszam do linku poniżej:

www.smd.org.pl