Podsumowanie 2016 roku!

Podsumowanie roku 2016:
– Wygrana projektu „Raj w Dolinie Racławki” w Budżecie obywatelskim woj. Małopolskiego – Cały projekt ściąga 100 tys zł na szereg udogodnień dla turystów. wzdłuż potoku płynącego przez Racławice, Dubie i Radwanowice (3 gminy). Wybudowane zostaną nowe kładki, zamontowane będą nowe ławki i stoliki, oraz częściowo ustabilizowane, a przede wszystkim oczyszczone zostaną cieki melioracyjne, brzegi rzeki oraz jej koryto.

– Powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach – Ma popularyzować idee samorządności, uczyć odpowiedzialności oraz zwiększyć aktywność ludzi młodych. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Krzeszowicach oraz Radnemu Wojciech Pogan udało nam się to osiągnąć. Burmistrz obiecał, że pierwsze wybory odbędą się w styczniu 2017 roku.

– Monitoring pracy lokalnego samorządu w Social Mediach

– Promocja gminy Krzeszowice przez realizacje projektu Zakochaj się w Krzeszowicach

-Prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci z naszej gminy

– Zaangażowanie Młodzieży w konkurs Junior Demokracji. Wielkie podziękowanie za pomoc Dorota Marek oraz Barbarze Kołacz. Młodzież z Naszej gminy zaszła do finałów ze swoimi projektamiwe

– Zorganizowanie spotkania z Panią Krystyną Pryjomko Serafin
(Sybiraczką, świadkiem historii) Wielkie podziękowania dla stowarzyszenia Wspólna Gmina Krzeszowice, a w szczególności obecnej prezes Barbara Kołacz

– Pomoc w organizacji akcji czyszczenia skałek w Czernej

– W ramach inicjatywy ludzi młodych z Krzeszowic Chcemy przywrócenia Dni Krzeszowic z dużym poparciem wśród mieszkańców udało się podczas rozmowy z Burmistrzem ustalić następujące kwestie (Burmistrz zostawi Majówkę Hrabiny Zofii, ale dla młodzieży od przyszłego roku zorganizuje wydarzenie na zakończenie wakacji)

Bardzo dziękuje Stowarzyszeniu Młodzi Demokraci w Krzeszowicach, którego jestem przewodniczącym, wszystkim członkom i sympatykom w akcjach, które udało nam się zorganizować, szczególnie chciałbym wyróżnić prace przewodniczącego Regionu Małopolski Grzegorz Małodobry

-13 grudnia – Pamiętamy – Akcja organizowana cyklicznie co roku, aby uczcić pamięć bohaterów i ofiar stanu wojennego wprowadzonego w 1981 roku.

– Akcja Podaruj Zeszyt – zbiórką materiałów szkolnych dla najuboższych z gminy Krzeszowice

– Zorganizowanie Klubu Obywatelskiego w Krzeszowicach – Głównymi gośćmi byli Poseł Rafał Trzaskowski oraz Ks. Kazimierz Sowa.

– 2 maja „Święto Flagi” – Akcja organizowana cyklicznie co roku przez Młodzi Demokraci Krzeszowice