Interpelacja poprawa bezpieczeństwa przy rondzie im. Jana Pawła II i ul. Ogrodowej

Szanowny Panie Burmistrzu,

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Krzeszowice proszę o zorganizowanie progów płytowych podwyższających przejścia dla pieszych przez rondo im. Jana Pawła II w Krzeszowicach, a także postawienie słupków na oznaczonym już terenie przez oznakowanie poziome P-21 „Powierzchnia wyłączona” w pobliżu ronda na ul. Ogrodowej.

Przechodząc koło galerii centrum często jestem świadkiem zbyt dynamicznej jazdy kierowców poruszających się po rondzie w centrum miasta. Pomimo znaków poziomych na jezdni kierowcy samochodów z dużą prędkością wymuszają pierwszeństwo na pieszych, tworząc ogromne niebezpieczeństwo w samym środku miasta. Dodatkowo samochody notorycznie parkowane są niemalże przy przejściu dla pieszych przy Ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu na ul. Ogrodowej. Namalowane znaki poziome P-21 nie spełniają swojego zadania, dlatego proszę o postawienie tam słupków. Poprawi to widoczność kierowcy włączającego się do ruchu na rondzie od ul Ogrodowej, a także ul. Daszyńskiego. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców proszę, także o odpowiedź na następujące pytania:

  • Czy planuje Pan poprawić bezpieczeństwo na rondzie poprzez umieszczenie progów płytowych lub innych rozwiązań powodujących ograniczenie prędkości samochodów poruszających w tym pasie drogowym umożliwiające w bezpieczny sposób przemieszczenie się mieszkańców przez rondo?
  • Czy planuje Pan postawienie słupków lub realizacje innego sposobu rozwiązującego problem parkowania przy przejściu dla pieszych koło ORNR?

Z góry dziękuje za odpowiedź na powyższe pytania.