Ponowna interpelacja Facebook Gminy Krzeszowice

Szanowny Panie Burmistrzu,

W związku z znikomą odpowiedzią na pytania zawarte w interpelacji dotyczącej prowadzenia portalu społecznościowego Gminy Krzeszowice zawartych w piśmie o sygnaturze WOG.0003.16.2021 zwracam się do Pana (tym razem może z bardziej zrozumiałymi dla Pana pytaniami) z interpelacją.

Stan faktyczny od 21 czerwca 2021 roku nie uległ zmianie. Nie chciałbym po raz kolejny przytaczać wpisów z oficjalnego fanpage gminy Krzeszowice z dnia 21.06.2021 roku, oraz 16.06.2021 roku, oraz nieprawdziwych stwierdzeń, które w nich się pojawiły, jednakże do dnia dzisiejszego nie zostały sprostowane.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  • Który Urzędnik prowadzi oficjalny fanpage Gminy Krzeszowice, oraz anonimowy profil „Pracownik Urzędu” ? Po odpowiedzi od Pana mam już świadomość, że jest to ktoś z Wydziału Organizacyjnego proszę o podanie, który z pracowników bezpośrednio się tym zajmuje i ma to w zakresie obowiązków zarówno dla fanpage Gmina Krzeszowice, jak i profilu „pracownik urzędu”?
  • Dlaczego na oficjalnym fanpage gminny przestały pojawiając się informacje o zapytaniach i interpelacjach zgłaszanych przez radnych Rady Miejskiej w imieniu Mieszkańców Gminy Krzeszowice? Zwłaszcza, że były one już wrzucane.
  • Czy treści umieszczone w portalach społecznościowych przedmiotowo dotyczących gminy Krzeszowice udostępniane na oficjalnym fanpage przechodzą jakąś weryfikacje Prawnika, Inspektora RODO, Burmistrza Gminy Krzeszowice itd?
  • Czy anonimowy profil „Pracownik Urzędu” jest też oficjalnym profilem Gminy Krzeszowice? Jeśli tak, to na jakiej podstawie prawnej?
  • Czy komentarze umieszczane przez oficjalny fanpage Gminy Krzeszowice, oraz profil „Pracownik Urzędu” są oficjalnymi stanowiskami wydawanymi przez gminę?
  • Na jakiej podstawie weryfikowane są profile Mieszkańców, którym oficjalny fanpage Gminy Krzeszowice odpowiada na pytania w komentarzach? Co oznacza dla Państwa sformułowanie „merytorycznie zadawane pytania”?
  • Czy Gmina Krzeszowice odpowiada na wszystkie pytania Mieszkańców zadawane w prywatnej wiadomości do oficjalnego fanpage Gminy Krzeszowice? Jeśli, nie na wszystkie to na jakiej podstawie są weryfikowane profile, którym udzielana jest odpowiedź? Proszę o informacje na ile wiadomości w tym roku nie została udzielona odpowiedź?
  • Czy Gmina Krzeszowice sprostuje wszystkie półprawdy, które przedstawiłem na oficjalnym fanpage Gminy Krzeszowice? Oraz dlaczego jeszcze tego nie zrobiła?

 

Tendencja pisania półprawdy na oficjalnym fanpage zdarza się już od jakiegoś czasu, w związku z tym moja kolejna interwencja w tej sprawie. Z góry dziękuję za odpowiedź na powyższe pytania. Proszę o sprostowanie wszystkich nieścisłości, które są informacją publiczną, a pojawią się na oficjalnym fanapge Urzędu Gminy Krzeszowice, a także o weryfikacje i umieszczanie rzetelnych informacji dla Mieszkańców Gminy Krzeszowice.