Wniosek do Budżetu Gminy – Budowa wodopojów, oraz wybiegu dla zwierząt

Szanowny Panie Burmistrzu,

W związku z informacją z biura Rady Miejskiej sygnatura. WFK.RK.3020.1.2019, zgłaszam wniosek do Budżetu Gminy Krzeszowice na 2020 rok. Jeśli przyjrzymy się sytuacji czworonogów w naszej gminie to zauważymy, że przez ostanie kilkanaście lat nic nie zrobiliśmy dla ich dobra. A przecież właścicieli naszych czworonożnych przyjaciół nie brakuje. Codziennie można zaobserwować jak po Krzeszowicach spacerują mieszkańcy z psami. To jasny sygnał, że warto także uwzględnić potrzeby tej grupy społecznej, dlatego chciałbym Panu zaproponować ciekawe rozwiązanie do budżetu Gminy Krzeszowice na 2020 rok.

Podczas wieczornych spacerów rozmawiam z mieszkańcami co moglibyśmy zrobić dla naszych czworonogów, nie uszczuplając przy tym znacznie budżetu gminy Krzeszowice. Większość mieszkańców zaznacza, następujące pomysły:

  • Ogrodzić niewielką działkę, zrobić ławki i ewentualnie tor przeszkód dla psów, ponieważ nie ma w Gminie Krzeszowice wybiegu dla psów. Gdzie właściciel zwierzaka mógłby puścić psa ze smyczy.
  • Wodopoje dla zwierząt. Ostatnie lata bywają bardzo gorące, a taki rozwiązanie na pewno poprawiło by komfort życia zwierząt. Mówimy, że mamy bardzo dobrą wodę w kranach, dlatego może przy wodopojach dla zwierząt mogłyby stanąć poidełka dla mieszkańców – pomysłów na taką infrastrukturę jest mnóstwo.

Panie Burmistrzu mam nadzieję, że widzi Pan te same potrzeby mieszkańców co i ja, dlatego bardzo Pana proszę o rozważenie mojej propozycji do budżetu gminy Krzeszowice na 2020 rok.