Zapytanie Kładka przy ul. Stanisława Czycza

Szanowny Panie Burmistrzu,

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców gminy Krzeszowice zwracam się do Pana z pytaniami dotyczącymi terminu otwarcia przejścia przez tory kolejowe na „Gwoźdźcu” w Krzeszowicach.

Wielu mieszkańców zgłasza, że kładka została zamknięta już około 4 tygodni temu, co w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie zwłaszcza starszym mieszkańcom ulic Nawoja, Leśnej, S. Czycza, ale także i mieszkańcom Nawojowej Góry. W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  • Kiedy planowane jest otwarcie nowej kładki i umożliwienie mieszkańcom przejście przez tory kolejowe w tym miejscu? Jako włodarz naszej gminy myślę, że powinien Pan mieć takie informacje.
  • Czy do nowo wybudowanej kładki będzie wykonane także dojście? Mieszkańcy zgłaszają, że kładka została zrobiona, firma wykonująca inwestycje rozebrała starą kładkę i nic tam się nie dzieję. Dodatkowo nowa kładka jest wykonana w innymi miejscu niż ta stara w związku z tym dojście do niej bez chociażby wykoszenia wysokich traw będzie niemożliwe.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź na powyższe pytanie.