Zapytanie nawierzchnia Orlik

Szanowny Panie Burmistrzu,

Mając na uwadze bezpieczeństwo, ale także i potrzeby Mieszkańców gminy Krzeszowice zwracam się do Pana z pytaniami dotyczącymi boiska „Orlik” przy Alei Solidarności.

Powoli zmniejszane są restrykcje dotyczące COVID-19, mieszkańcy wracają do zwyczajnego funkcjonowania między innymi do aktywności fizycznej. Część Mieszkańców korzysta z infrastruktury sportowej typu „Orlik” znajdującej się przy Alei Solidarności. W ostatnim czasie coraz więcej Mieszkańców zaczyna pytać o granulat wypełniający sztuczną murawę i jego oddziaływanie na zdrowie mieszkańców. W związku z powyższym przekazuję do Pana pytania od Mieszkańców w tym temacie:

  • Jaki granulat stosuje Gmina do wypełniania sztucznej murawy? Czy jest to Granulat SBR z recyclingu opon lub gumy technicznej, którego surowcem bazowym jest mieszanina kauczuku SBR i kauczuku naturalnego, czy Granulat EPDM z recyclingu gumy technicznej (np. uszczelki), czy też najbezpieczniejszy Granulat EPDM z pierwotnej produkcji?
  • Czy bezpieczne jest korzystanie z obiektu „orlik” w upalne dni? Wielu mieszkańców ma wątpliwości, czy bezpieczne jest korzystanie w upalne dni z tej infrastruktury z powodu unoszącego się w takie dni nieprzyjemnego zapachu spowodowanego prawdopodobnie stosowaniem granulatu SBR. Kilku Mieszkańców zwraca uwagę, że ten granulat może wywołać reakcje alergiczną spowodowaną zawartością w granulacie szkodliwego kadmu.

 

Z góry dziękujęza odpowiedź na powyższe pytanie.