Zapytanie Plan oszczędnościowy dla Gminy Krzeszowice

Szanowny Panie Burmistrzu,

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców Gminy Krzeszowice zwracam się do Pana z pytaniami, które dostaję od mieszkańców naszej Gminy dotyczącym zaproponowanych przez Pana Burmistrza kierunków działań osłonowych na lata 2020-2022 w związku z pandemią koronawirusa i jej negatywnym wpływem na życie gospodarcze i stan finansów gminnych.

Niestety nie przedstawił Pan szczegółów swojego planu osłonowego, a mieszkańcy chcieliby wiedzieć więcej na temat każdego z punktu zaproponowanych przez Pana. Na komisji Edukacji omawialiśmy tylko te punkty które dotyczyły ściśle problematyki komisji, a na komisji  Kultury i Sportu stwierdził Pan, że mamy zbyt mało czasu, a by szczegółowo porozmawiać na ten temat. Stwierdził Pan też, że Radni z ramienia PiS, a także PSL, oraz Pana ugrupowania WGK zaprosili Pana na spotkanie, aby omówić te kwestie. Uważam, że skoro Pan proponuje kierunki to w miłym geście byłoby, aby to Pan zaproponował wszystkim Radnym wspólne spotkanie i szczegółowe omówienie tak ważnej kwestii. W związku z powyższym przekazuję do Pana pytania od Mieszkańców w tym temacie:

  • Kontynuacja obniżania kosztów bieżących funkcjonowania Urzędu Miejskiego oraz Rady Miejskiej – co dokładnie zamierza Pan zrobić, oraz jakie oszczędności z tego tytułu Gmina pozyska?
  • Zmniejszenie kosztów działań promocyjnych, sportowych i integracyjnych – – co dokładnie zamierza Pan zrobić, jakie działania Pan chce zmniejszyć oraz jakie oszczędności z tego tytułu Gmina pozyska?
  • 3) Oszczędności w działaniu jednostek gminnych, spółek „Wodociągi i Kanalizacja”, „Usługi Komunalne” i ZABK oraz zwiększanie ich dochodów poprzez działania dodatkowe – co dokładnie zamierza Pan zrobić, oraz jakie oszczędności z tego tytułu Gmina pozyska?
  • 4) Budowa urządzeń fotowoltaicznych na gruntach i obiektach gminnych – ile Gmina musi zainwestować aby wybudować takie urządzenia, oraz ile uda się gminie przez takie działanie zaoszczędzić?
  • 5) Kontynuacja wyłączania oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych – do kiedy planuje Pan wyłączenie oświetlenia ulicznego?
  • 6) Zmiana sposobu naliczania środków dla sołectw i osiedli – co dokładnie zamierza Pan zrobić, oraz jakie oszczędności z tego tytułu Gmina pozyska?
  • 7) Wprowadzenie Centrum Usług Wspólnych od 2022 roku celem obsługi placówek oświatowych i kulturalnych – jak to będzie dokładnie wyglądać, oraz ile oszczędności to do Gminy przyniesie?
  • 8) Zmniejszenie bonifikaty przy ustalaniu stawek podatkowych w wybranych obszarach – co dokładnie zamierza Pan zrobić, jakie bonifikaty przewiduje pan zmniejszyć, oraz jakie oszczędności z tego tytułu Gmina pozyska?
  • 9) Dodatkowe źródła dochodów (np. dzierżawy gruntów komunalnych, plac targowy, płatne parkowanie) – co dokładnie zamierza Pan zrobić, oraz jakie oszczędności z tego tytułu Gmina pozyska?

Z góry dziękuję za odpowiedź na powyższe pytania.