Panel dyskusyjny pt. „Solidarność i dialog międzypokoleniowy – recepta na dobre i gorsze czasy”

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym Panelu dyskusyjnym pt. „Solidarność i dialog międzypokoleniowy – recepta na dobre i gorsze czasy”.

Wprawdzie na publiczności zdecydowanie więcej Seniorów niż młodych ludzi, ale to właśnie pokazuje problem z którym należy walczyć. Młodzież również musi czuć się częścią naszej gminy i czuć, że ich głos jest słyszalny.

Dlatego dla Nas to spotkanie było bardzo inspirujące, dowiedzieliśmy się jak postrzegamy siebie nawzajem i określiliśmy potrzeby każdej z grup. Dodatkowo podsumowaliśmy, że w gminie Krzeszowice jest miejsce dla każdej grupy społecznej, ponieważ wszyscy się uzupełniamy.

Na koniec dodamy, że harmonizowanie potrzeb różnych pokoleń stanie się możliwe, kiedy ich przedstawiciele będą świadomi swoich potrzeb, ale będą także otwarci i gotowi do zrozumienia potrzeb innych pokoleń. To co powinno spajać owe zróżnicowane potrzeby i aspiracje to podzielane przekonanie o istnieniu dobra wspólnego, którego siła polega na inkluzji różnych perspektyw, potrzeb, wyzwań, ale i zasobów, bo łączy nasz gmina Krzeszowice.

Dziękujemy za wsparcie w organizacji  klubokawiarni Tomi oraz Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach

Czytaj więcej

Spotkanie przy kawie z Katarzyną Tkaczyk

Serdecznie Was zapraszamy na nowy cykl bezpośrednich spotkań z mieszkańcami gminy Krzeszowice.

Projekt „Kawa z ….” startuje w środę 11 października o godz. 17:00  w kawiarni Czarna Kavka przy ul. Daszyńskiego 1. Na pierwszy rzut zaprosiliśmy Katarzynę Tkaczyk z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu…  twórczyni treści i światów. Odpowiadała za tekstową i fabularną stronę gry mobilnej „Battlerise: Kingdom of Champions”. Obecnie na stałe współpracuje z wydawnictwem Nowa Baśń, z którym wydała już dwie książki,  oraz z wydawnictwem planszówkowym Galakta. Debiutowała w 2020 roku na Węgrzech, wydając łącznie pięć opowiadań, a w Polsce książką fantasy „Iskra”, wydaną w 2021 roku. Jej najnowsza powieść to gra paragrafowa „Akademia Ransmoor”.

Czytaj więcej

Podsumowanie zbiórki darów dla Schroniska Psie Pole w Racławicach 2023

Podsumowanie Zbiorki Darów dla Schronisko Psie Pole – Racławice 2023.
Jak zwykle okazaliście ogromne serca dla najmniejszych  za co Wam bardzo dziękujemy!
Zebraliśmy dzisiaj:
  • 95,6 kg karmy suchej dla psów
  • 18,6 kg karmy suchej dla kotów
  • 47 kg karmy mokrej dla psów
  • 19,6 kg karmy mokrej dla kotów
  • 32 szt środków czystości, ręczników papierowych oraz podkładów higienicznych
  • 209 szt kołdry, poszewki, koce, legowiska
  • 134 szt zabawek, drapaków, smyczy i obroży

Czytaj więcej

Nabijamy Kilometrów dla Oli Dzwonek

Już 1 października przy współpracy z stowarzyszeniem Rzetelna Gmina Krzeszowice odbędzie się wydarzenie charytatywne dla Oli Dzwonek z Krzeszowic. Całe wydarzenie rozpocznie się na parkingu na białce w Woli Filipowskiej.

Czytaj więcej

Zbiórka darów dla Schroniska Psie Pole w Racławicach

W dniu 30 września wspólnie z stowarzyszeniem Rzetelna Gmina Krzeszowice będziemy organizować zbiórkę darów dla schroniska Psie Pole w Racławicach. Zbiórka będzie prowadzona na krzeszowickim rynku w godzinach od 9:30 do 13:00. Oprócz darów będziemy zbierać także wolne datki pieniężne w ramach zbiórki publicznej o numerze: 2023/3831/OR. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznej karmy.

Czytaj więcej