Nazywam się Kamil Kłosowski

Urodziłem się 14 września 1995 roku w Krakowie. Skończyłem wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Mieszkam i działam społecznie w gminie Krzeszowice.

O mnie

Mgr Kamil Kłosowski – Radny Rady Miejskiej w Gminie Krzeszowice, pedagog, działacz społeczny, samorządowiec, sportowiec.
Urodziłem się 14 września 1995 roku w Krakowie. Skończyłem studia magisterskie wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 2018 roku dzięki Państwa zaufaniu zostałem wybrany do Rady Miejskiej Gminy Krzeszowice.

Lokalne działanie

Od zawsze mieszkam w Krzeszowicach. To tu się wychowałem i chce się zestarzeć. To moje miejsce na ziemi. W gminie Krzeszowice spotkało mnie wszystko to, co w moim życiu najważniejsze. Z działalnością samorządową jestem związany od 2014 roku kiedy po raz pierwszy wystartowałem w wyborach do Rady Miejskiej Gminy Krzeszowice. Od tego momentu zacząłem aktywnie działać w stowarzyszeniach i fundacjach pomagając mieszkańcom na terenie naszej gminy. W 2018 roku po raz kolejny wystartowałem w wyborach samorządowych, gdzie dzięki Państwa zaufaniu zostałem wybrany do Rady Miejskiej. Jestem członkiem 2 komisji problemowych; Edukacji, a także Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji. Od 2019 roku zostałem liderem ruchu społecznego „Rzetelna Gmina Krzeszowice”, który informuje mieszkańców o działaniach włodarzy naszej gminy, budując transparenty obraz obywatelskiego samorządu.

Kilkuletnia współpraca

Od kilku lat współpracuje z różnymi fundacjami, stowarzyszeniami oraz organizacjami pozarządowymi współorganizując między innymi: Rajdy rowerowe, dni dziecka, akcje charytatywne. Jestem między innymi członkiem stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej. Od 2019 roku zostałem Liderem ruchu społecznego i stworzyłem stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice. Dodatkowo zajmuje się promocją Gminy Krzeszowice na portalach społecznościowych.

Sport to moja pasja

Od najmłodszych lat byłem bardzo związany ze sportem i szeroko pojętą aktywnością fizyczną. Gdy miałem 4 lata rodzice zapisali mnie na karate, oraz piłkę nożną do klubu sportowego Świt Krzeszowice – gdzie przez długi czas mojego życia realizowałem się jako bramkarz w drużynach młodzieżowych, a później w drużynie seniorskiej. W sezonie 2013 zdobyłem tytuł Mistrza Polski w karate, a następnie zostałem powołany do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie zdobyłem tytuł Wicemistrza Europy. Rok później w sezonie 2014 zostałem Wicemistrzem Polski w futsalu oraz zdobyłem tytuł najlepszego bramkarza w Polsce (U18). Będąc na studiach organizowałem zajęcia bramkarskie dla dzieci i młodzieży w naszej gminie. Obecnie aktywnie działam na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w gminie, a także rekreacyjne bronie barw w drużynie seniorskiej Ludowego Klubu Sportowego „Tęcza” Tenczynek. W 2019 roku stworzyłem grupę biegową i nordic walking „Dogoń Krzeszowice”. Grupa ta zrzesza zarówno amatorów jak i profesjonalistów na co sobotnich darmowych zajęciach dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Działalność społeczna

Obok sportu dużo czasu poświęcam działalności społecznej. Od lat angażuję się w promowanie aktywności obywatelskiej. W 2016 roku, mój projekt „Raj w Dolinie Racławki” wygrał w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego woj. Małopolskiego.
Działam na rzecz ludzi młodych oraz integracji międzypokoleniowej. W 2016 roku złożyłem wniosek o powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach, która prężnie działa do dzisiaj.
Zajmuję się też działaniem na rzecz ludzi najbardziej potrzebujących w gminie Krzeszowice, w 2017 roku zorganizowałem akcje „wymianę ciepła”, a także co roku organizuję liczne zbiórki żywności oraz artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Wierzę, że to mieszkańcy tworzą naszą gminę, dlatego samorząd powinien realizować ich potrzeby.

Jestem do Państwa dyspozycji. Zapraszam do kontaktu!

Napisz do mnie

Instagram