Apel do Przewodniczących Osiedli i Sołtysów w sprawie zebrań podczas COVID-19

Szanowne Panie i Panowie Sołtysi!

Szanowne Panie i Panowie Przewodniczący Osiedli!

W związku ze stanem zagrożenia zdrowia i życia spowodowanym szybkim rozprzestrzenianiem się na terenie Polski koronawirusa, jako Radny Rady Miejskiej w Krzeszowicach zwracam się do Państwa z gorącym apelem o odwołanie zaplanowanych na marzec 2020 wiosennych zebrań sołeckich i osiedlowych, oraz zorganizowanie ich w momencie, gdy sytuacja epidemiologiczna na terenie Naszego Kraju zostanie opanowana.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wirus COVID-19 rozprzestrzenia się bardzo szybko. U kolejnych osób w Polsce potwierdza się obecność koronawirusa, setki osób poddano kwarantannie. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Prezydent RP Andrzej Duda, krajowe służby medyczne i sanitarne podejmują działania w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się epidemii.

Wg posiadanych przez mnie informacji na terenie gminy Krzeszowice nie wystąpiło potwierdzenie zarażenia koronawirusem. Wiemy jednak, że może to się zmienić w każdej chwili. Specjaliści i lekarze, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Działania te w dużej mierze polegają na ograniczeniu kontaktów pomiędzy osobami. Stąd między innymi  w Polsce wprowadzono zakaz organizowania imprez masowych, zawieszono funkcjonowanie kin, filharmonii, teatrów. Odwołane zostały również zajęcia w szkołach.

Jako Mieszkańcy gminy Krzeszowice musimy zrobić wszystko co tylko możliwe, aby zminimalizować zagrożenie związane z zarażeniem koronawirusem. W tym trudnym okresie ograniczmy do niezbędnego minimum ilość sytuacji, w której dochodzi do spotkania Mieszkańców. Sprawy sołeckie i osiedlowe nie są w obecnej chwili priorytetowe – najważniejsza jest dbałość o zdrowie i życie Mieszkańców.