Interpelacja oddziały przedszkolne

Szanowny Panie Burmistrzu,

zwracam się do Pana z interpelacją w sprawie skrócenia godzin pracy oddziałów przedszkolnych znajdujących się przy szkołach podstawowych w Gminie Krzeszowice.

Stan faktyczny:

W ostatnim czasie pojawia się ogromne zdziwienie ze strony mieszkańców gminy Krzeszowice związane z podjętymi przez Pana działaniami zmniejszającymi czas funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych od września 2020 roku. Takie oddziały teraz mają pracować w zakresie podstawowym od 8.00 do 13.00, co jest nie do zaakceptowania przez wielu pracujących mieszkańców naszej gminy, których dzieci uczęszczają do tych oddziałów.

Pytania:

Mając na uwadze powyższe na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku (Dz.U. z 2018 r. poz.994)  proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  • Których oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych będzie dotyczyło ograniczenie? Czy przewiduje Pan jakieś wyjątki?
  • Ile pieniędzy Gmina musiałaby dodatkowo wydać, aby zapewnić dzieciom opiekę do godziny 16.00 we wszystkich oddziałach, w których Pan planuje powyższe zmiany?
  • Ile Gmina zaoszczędzi pieniędzy na wprowadzeniu powyższego rozwiązania pracy w zakresie podstawowym tj. w godzinach od 8.00 do 13.00?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź na powyższą interpelację.