Interpelacja w sprawie organizacji gminnego referendum związanego z tematem utworzenia uzdrowiska

Szanowny Panie Burmistrzu,

Mając na uwadze istotę aktywności obywatelskiej w pracy Rady Miejskiej, a także całego Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach chciałbym zwrócić się do Pana w sprawie organizacji gminnego referendum związanego z tematem utworzenia uzdrowiska w naszej gminie.

Często rozmawiam z mieszkańcami właśnie o przywróceniu uzdrowiska i spotykam się z ogromnym podziałem zdań. Część mieszkańców widzi w tym ogromny potencjał turystyczny, inni są przeciwnikami ze względu na warunki i ograniczenia, które będą musieli spełnić mieszkańcy. Osobiście na ten moment nie mam wyrobionego zdania w tej kwestii i nie wiem, co byłoby najlepsze dla naszych mieszkańców – mam mieszane uczucia. Skoro jesteśmy w samorządzie i reprezentujemy naszych mieszkańców, dobrze by było oddać im głos w tak ważnej dla Nas wszystkich kwestii, która ukształtuje kierunek rozwoju naszej miejscowości na najbliższe kilkanaście lat. Oczywistym jest, że reaktywacja uzdrowiska na terenie Gminy Krzeszowice może stać się jednym z najważniejszych i kosztownych zadań, jakie może w przyszłości realizować gmina Krzeszowice. W związku z powyższym uważam, że tylko referendum pozwoli Nam poznać opinię większości mieszkańców. Nie możemy w tak ważnym temacie opierać się tylko na ankietach, również tych  przeprowadzonych w social mediach. Jeśli mieszkańcy w gminnym referendum opowiedzą się za utworzeniem uzdrowiska, to dostanie Pan zielone światło od mieszkańców na działania związane z reaktywacją uzdrowiska zgodnie z wolą mieszkańców, którym jako samorządowcy mamy służyć. Tak się składa, że w tym roku odbędą się wybory na Prezydenta RP, więc jest to świetna okazja, aby przy tej okazji przeprowadzić gminne referendum, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytanie:

  • Czy Pan Burmistrz planuje przeprowadzenie gminnego referendum na temat reaktywacji uzdrowiska na terenie Gminy Krzeszowice?

Z góry dziękuje za odpowiedź na powyższe pytanie